V Ostravě se letos již potřetí uskuteční ozvěny mezinárodního filmového festivalu Mental Power Prague Film Festival pod názvem Mental Power Ostrava 2013. Letos se organizátorka akce rozhodla představit soutěžní snímky v několika nezávislých projekcích v ostravských artových kinech Minikino Kavárna a Kino Art. Zároveň proběhne také open air projekce v „mini letním“ kině v amfiteátru Divadla loutek Ostrava. K vidění budou ty nejlepší filmy z letošního 7. ročníku, ohlasy z festivalu a krátké reportáže. Součástí projekcí budou také krátké besedy s aktéry ostravského soutěžního snímku Luboš má problém, který na festivalu získal dvě nominace (za nejlepší scénář a nejlepší mluvené slovo).

Pražského festivalu se letos zúčastnilo 22 soutěžních filmů a dle slov poroty složené mimo jiné z Michala Horáčka, Igora Bareše, Terezy Voříškové, Terezy Kostkové, Michala Suchánka, Václava Krásy  a tváře festivalu Tatiany Vilhemové, kvalita filmů každoročně stoupá a letos by minimálně 5 filmů mohlo zamířit přímo do kin.

V Ostravě proběhnou ozvěny ve dnech 17. – 21.7.2013

Projekce začnou ve středu 17.7. v 17 hodin v Minikino Kavárně vítězným snímkem festivalu Koleje z produkce Arpida České Budějovice a bude následován ostravským snímkem Luboš má problém.

V pátek 19.7. začne projekce až po 21 hodině v amfiteátru Divadla loutek Ostrava a představí dokument Honza překlenuje z Rámusu Praha, svérázný snímek Poslední dnové Adolfovo z Domova pod zámkem v Tuchořicích a film oceněný zvláštní cenou poroty Modré pozadí Domova horizont Kyjov. Opět proběhne krátká beseda a reportáže ze slavnostního večera v Praze.

V sobotu a v neděli 20. a 21.7.  budou moci diváci vidět další filmy v Kině Art v Domě kultury města Ostravy oba dny od 18 hodin. Obyčejný den Domova Mladá Milotice, Brambůrkový román organizace Kamarádi LORM ze Žatce, Já a on z Prostějova a pro ostravské fanoušky bude dle zájmu připraven Luboš má problém i s Filmem o filmu z produkce Občanského sdružení Kulturní Ostrava.

Stejně jako v minulých letech budeme vycházet z aktuální atmosféry projekcí a dle přání diváků budou připraveny i další filmečky k promítání. Nutno dodat, že se jedná o krátké hrané filmy s maximální délkou 30 minut. Více informací o pražské části festivalu na stránkách www.mentalpower.cz.
Hlavním partnerem ostravských ozvěn je stejně jako v předešlých letech město Ostrava.

Partnery festivalu jsou Minikino Kavárna, Kino Art, Divadlo loutek Ostrava a pražský pořadatel festivalu Občanské sdružení Hendaver. Letošní ostravské ozvěny se konají za podpory Národni rady osob se zdravotním postižením v ČR.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg

Děkujeme za podporu těmto firmám.

Ostravanka Cooltour Klub Atlantik

Aktuality

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat